Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 18.03.2011 18:58:39 

Artuš King z Chlumeckého zátiší

in memoriam

Artík není můj první kokr - kokr číslo jedna pro mě už navždy bude AMBRA. S touhle nádhernou, paličatou, šílenou zlatou kokřicí bez PP jsem prožila nádherných 13 let - strašlivě rychle utekly a já musela Ambrušu doprovodit i na poslední cestu. Držela jsem ji v náručí, dokud neusnula...Tou dobou už byl na světě prcek Art, ale to jsme ještě nevěděli, že nějaký další pes bude.

Ambra byla jedinečná - chytrá jak opice, krásná jak jen zlatý kokr může být, temperamentní, mazlivá...Nachodily jsme spolu spoustu kilometrů, s ní jsem se nazpaměť naučila znát trasy,které dnes procházím s Artem., na ní jsem se učila, jak se psem vůbec zacházet...a navždycky se zamilovala do neskutečné krásy anglickéhoc kokršpanělav pohybu (ty vlající uši...ten rozesmátý výraz...).

Dnes spí na zahradě naší chaty, pod kamenem přineseným z Prosečnice.

Nikdy na ni nezapomenu, dodneška se mi o ní zdává. Věřím, že se ještě jednou  někdy, někde sejdeme.

"Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové, které bylo někomu blízké, odchází za tento Duhový most. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce kde mohou běhat a společně si hrát. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí.

Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý - tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů. Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost: všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila.

Hrají si a běhají spolu, ale přijde den kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji.

Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce.

A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete."

 

Je tu jediný problém - kdyby Ambra znala Arta, asi by ho zakousla - tyhle drzý, samolibý frajery ona nemusela. Ale snad se s tím jednou nějak popasujem.

      

        

 

 

TOPlist