Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 18.03.2011 18:58:39 

Artuš King z Chlumeckého zátiší

dogtrekking

Dogtrekking oficiálně je:

Dog-trekking je extrémní kynologickým vytrvalostním sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu.
Psovod je se psem při dog-trekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant). V žádném případě není možno jít se psem "na volno" (ani krátkodobě).
Závody dog-trekkingu jsou obvykle pořádány na 100 a více kilometrů. Za nejkratší dog-trekkingový závod lze respektovat podnik na 80 km. Jsou buď etapové (různé místo startu a cíle), nebo respektují pouze časový limit. Při etapovém závodě je doporučená délka etapy min. 40km.
Závodníci jsou při dog-trekkingu odkázáni sami na sebe a před započetím podniku podepisují prohlášení, jímž ztvrzují, že vstupují do závodu výhradně na vlastní nebezpečí a že jsou si vědomí úplné vlastní zodpovědnosti za sebe a svého psa.

Dog-trekking je kynologickým outdoorovým sportem, který vede účastníky k samostatnému rozvíjení fyzických a mentálních (např. orientačních) schopností. Rozvíjí souhru a vzájemné pochopení člověka a psa.

                               

S Artem teprv začínáme, chodíme trasy okolo 20 km, ale už jsme se přihlásili na pár midů. O tom, že je ujde Art, nemám pochyby. A já se svou "keltskou" průpravou snad taky. Dogtrekking neberu jako sport, ale jako možnost být se psem v přírodě,prožívat spolu dobrodružství, objevovat nová krásná místa, celý den být na nohou a pak se bok po boku spokojeně svalit do pelechu.

S Artovou předchůdkyní Ambrou jsme nachodily stovky kilometrů, takže doufám, že se nám s Artíkem povede nejméně totéž, výlet bez psa po mě už dávno není pořádný výlet...

                                 

Artí kilometrovník:

počítáme až od roku 2007, do té doby jsme se ale taky neflákali!!!

- 4.2. výlet s Marcelou a špringry - 15 km

- 26.2. výlet na Posázavskou stezku - 17 km

- 3.3. výletoprocházka s Majkym u nás - 8 km

-  10.3. výlet na Zbraslav -7 km

- 30.3. výlet s Majkym po lesích - 25 km

- 7.4. výletoběh s Majkym a holkama - 22 km

-9.4. výlet na Gryblu s oběma paničkama - 11 km

Mezisoučtem mi tedy vychází, že jen od února do půli dubna jsme ofiko našlapali 105 km, do toho nepočítáme běžné pražské prochajdy typu na Kavčí hory, párkrát dokola a zpátky (dohromady cca 5 km několikrát týdně), cesty na cvičák a tak - nemám totiž ani auto ani řidičák, takže ať už chcem nebo nechcem, chodíme vážně hodně...

Více fotek v sekci Fotky - Výlety, zážitků v Deníčku ...

 

TOPlist